Firma nime registreerimine Aasias: Hiina kelmus

Taaskord on liikvel firmadele domeenide müümise skeem, läbi nende hoiatamise, et keegi on esitanud avalduse firmanimi.cn(Hiina) või firmanimi.hk(Hong Kong) registreerimiseks. Kirja saatja on “aus” vahendaja, kes tegi otsingu kaubamärgi, firmanime, domeeni kohta ja peab nüüd vajalikuks teavitada varasemate õiguste omanikku. Sarnast skeemi kasutas Eestis masu aastatel Villu Parvet(edutuks jäänud pornofilmi näitleja), kes pakkus firmadele samuti ülikalli hinnaga .com ja .eu domeene lisaks nende kasutusel olevatele.

Tegelikult ei ole mingit ohtu, et keegi Teie nime kasutusele võtab. Alles neile kirjutamisel ja huvi ülesnäitamisel võib see juhtuda. Eesmärk on siis väljapressimine, kus odavalt registreeritud domeen proovitakse vaheltkasuga edasi müüa.

Eestis on ka varem olnud Hiina pettus ehk Aasiast tulnud kirju, et mõni Eestile iseloomulik nimi proovitakse seal registreerida. Nüüd tuleb sellise kirja näidis(Eestis registreeritud nimi on asendatud sõnaga firmanimi):

—————————- Original Message —————————-
Subject: “firmanimi”
From:    “Dave Qian” <[email protected]>
Date:    Fri, May 19, 2017 12:11 am
To:      .ee
————————————————————————–

Dear CEO or General Manager,
This is a letter to confirm the registration of your company name firmanimi, please read it carefully. We are an agency engaging in registering brand name and domain names. Today, our center received an application from CABM International Ltd applying to register firmanimi as their brand name and some top-level domain names(.CN .HK etc). After our careful investigation, We found the main body of domain names is same as yours. As a professional registrar, We are obligated to inform you of this situation.
We are handling the application and we need to confirm whether or not you authorize them to register them? Let me know your answer ASAP so as to solve this promptly. Thanks for your cooperation.

Best Regards,
Dave Qian
Tel:0086.(0)551.63491 193
Fax:0086.(0)551.63491 192
No.2 Building,Wanda Square,WuHu Road,Hefei China

Received: from mx82.dns.com.cn ([180.76.192.82]:44643)
by

Received: from davepc (unknown [183.162.187.137])
by mx82.dns.com.cn

Sellist kirja ei saadeta üksikult, vaid keegi on ostnud firmade kontaktandmete baasi. See konkreetne tuli Äriregistrile avaldatud aadressile, mitte internetist leitud kontaktile. Sinna kirjutavad kõiksugused spam kirjade saatjad, kes enamasti kelmusega ei tegele. Andmed on vanad, sest aadress on alates 2012. aasta järel muutunud.

Kui sellele kirjale vastate, siis hakkab toimuma võistupakkumine, kus domeen registreeritakse ja siis öeldakse, et peate selle endale loovutamise eest maksma summa, mis on kindlasti kümneid või isegi sadu kordi suurem selle väärtusest. Muidu saabki selle see “avalduse esitaja.”

Soovitus: andke äriregistrile iga majandusaasta kohta unikaalse algusega e-mail, mis siis on suunatud sellele, mida kõige sagedamini loete. Nii saate avastada äriandmete kuritarvitajad ja eristada kodulehe kaudu tulnud kirjad.

Soovitus 2: kasutage selle kirja kontakti, et 1) soovite registreerida väljamõeldud sõnu või 2) pakute hoopis temale midagi osta. Las ta näeb vaeva kirjadele vastamisega, tema vastustele pole vaja reageerida.

PS. Hiinas on oma interneti struktuur ja kusagil 2012. aastast ei saagi Hiina domeeni välismaalane registreerida. Sellel ei ole mingisugust väärtust hieroglüüfidega riigis. Kui soovite mingil põhjusel minna ladina tähtedega domeeniga Hiina turule, siis vajate tõesti kedagi sellest riigist aadressi registreerimise vahendajaks.


Posted

in

by

Tags: