osta.ee makse väljapetmine

Internetis ostu-müügi kuulutusi vahendav osta.ee portaal hoiatas oma kasutajaid raha väljapetmise eest, kus saadetakse link krediitkaardi andmete kättesaamiseks.

Eestis on tegutsemas petturid, kes üritavad välja petta krediitkaardi numbreid või suunata peale ostu-müügi protsessi Osta.ee välisele makse lingile. Linkidel võidakse kasutada Osta.ee või transpordiettevõtete sümboolikat.
Tuletame meelde, et Osta.ee-s müüdavata ja ostetavate kaupade eest tasumine toimub vaid Osta.ee siseselt, väliseid teenusepakkujaid meil ei ole.

Lõpuks ka soovitus, kuidas kaitsta ennast kaardi andmete väljapetmise ja järgneva kahju eest. Kui siiani oli 1 pangakonto, siis avage nüüd uus konto ja tellige sellele kaardimaksete jaoks eraldi kaart. Kui kavatsete midagi osta, siis eelnevalt kannate sellele kontole raha. Muul ajal on see konto võimalikult väikse rahaga. Isegi kui olete hooletu ja kaotate kaardi andmed võõrale inimesele, siis raha kaotamine on piiratud ehk kogu pangas olevat raha teilt ära võtta ei saa.


Posted

in

by

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga